Haber 

İşitme Engellilere Kolaylık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi, işitme engelli vatandaşlarımızın da trafik ilgilendirme hizmetlerinden yararlanabilmesi için, İBBCepTrafik mobil uygulamasının iOS ve Android versiyonlarını güncelleyerek, görüntülü görüşme hizmetini başlattı.

 

İşitme engelli vatandaşlarımız, İBBCepTrafik uygulamasının güncel versiyonunu App Store ve Google Play’den indirerek, uygulama içinden, Trafik Kontrol Merkezi çağrı operatörlerimiz ile görüntülü görüşme başlatabilirler. Görüntülü görüşme hizmeti ile, işitme engelli vatandaşlarımızın da Trafik Kontrol Merkezi’nde sunulan trafik bilgilendirme hizmetlerinden istifade edebilmesi amaçlanmaktadır.

Görüntülü görüşme hizmeti, sadece işitme engelli vatandaşlarımıza verilmekte olup; bu hizmet üzerinden, sesli görüşme yapılmamaktadır. Bu hizmet, hafta içi ve cumartesi günleri, saat 07:00-23:00 saatleri arasında verilmektedir.

Görüntülü görüşme, İBBCepTrafik uygulamasının iOS versiyonunda, FaceTime uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Görüntülü görüşme yapabilmek için, İBBCepTrafik uygulamasının çalıştığı cihazdaki FaceTime uygulamasında, geçerli bir Apple kimlik bilgisi tanımlı olmalıdır.

Görüntülü görüşme, İBBCepTrafik uygulamasının Android versiyonunda ise mobil operatörün 3G kapsamındaki bölgelerde yapılabilmektedir. Ayrıca uygulamanın çalıştığı cihazda, 3G bağlantı yapılabilmelidir. Görüntülü görüşme, 3G bağlantılı servisler kapsamında olduğundan, kullanıcının sahip olduğu tarife üzerinden ücretlendirilir.